מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

מיזם הסיבים עד הבית של פרטנר - מישהו מכיר?

עמוד 23 מתוך 61
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  22  |  23  |  24  | ... |  59  |  60  |  61  |  הבא 
   פורומים > HTPC ומחשוב > אינטרנט
מחבר הודעה
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

הבעות תודה: 322
מספר הודעות: 1630

#331  נשלח: ב' 25/12/2017 14:27

shayze כתב:
מה קשור מחו"ל? אני כמובן מדבר על ארץ ישראל.
אם אתה מראה לי איך אני יכול לקבל רשת ביתית 10G בפחות מ10,000 ש"ח אני לוקח בשתי ידיים.
·
על רשת ביתית כתבתי כבר ופירטתי במדוייק וכמובן שזה מדובר על ישראל. על חיבור לאינטרנט ללקוח ביתי במהירות של 10G , לקוח ביתי יכול בישראל לשכוח. את החישוב שלך לרשת ביתית שלך אתה כבר יכול לעשות לפי הצרכים שלך, כמו כמות המחשבים, כמה מהם צריכים חיבור של 10G , כמה של 1G . כל המחירים כבר נתתי לפני זה.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

#332  נשלח: ב' 25/12/2017 14:34

mosheamsalem56 כתב:
ציטוט:
...

אם אתה מחפש לבית תנסה למצוא מציאות באיביי
יש שם הרבה מקרים שמוכרים ציוד מקצועי מיושן מחוות ששדרגו או סגרו , בשבילך זה יכול להיות זהב
·

פתרון כזה יכול להיות מצויין, זול ומתאים למי שכבר עוסק בתחום. אבל למי שאין לו כלים וידע נדרשים מתאימים, רכישות כאלה יכולות להסתכם בכסף שירד לטימיון בגלל שהרוכש לא יצליח להפעיל או ציוד, או שציוד לא תקין ואין לרוכש איך לבדוק אותו או שהציוד לא מתאים לו כלל מראש.
LexRio
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 14, 2012
הבעות תודה: 69
מספר הודעות: 362

#333  נשלח: ב' 25/12/2017 19:14

משרד התקשורת בוחן הקמת ועדה לקידום הסיבים האופטיים
הוועדה, ביוזמת בכירים בסביבתו של שר התקשורת קרא, תורכב מאנשי שוק התקשורת לשעבר, כלכלנים ואנשי הייטק שיסייעו לשר בהתוויית מדיניות לקידום ההשקעות והתחרות בשוק התקשור
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...
(1) הבעות תודה: want_upload
shayze
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 29, 2011
הבעות תודה: 134
מספר הודעות: 2588

#334  נשלח: ב' 25/12/2017 22:23

לאחר שבדקתי את הנושא, אני עדיין לא רואה איך אני מסוגל להרים רשת 10G אצלי בבית בלי לפשוט רגל.
אולי בעשור הבא

The story of stuff
http://www.storyofstuff.com/
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

#335  נשלח: ג' 26/12/2017 0:38

shayze כתב:
לאחר שבדקתי את הנושא, אני עדיין לא רואה איך אני מסוגל להרים רשת 10G אצלי בבית בלי לפשוט רגל.
אולי בעשור הבא
·

טוב, אז נבדוק ביחד. נניח שאתה רוצה לחבר בבית שישה מחשבים לרשת הביתית וכולם יחוברו במהירות של 10G . נניח כמקרה הכי גרוע שכל המחשבים הם ישנים ללא כרטיסי של 10G מובנים על הלוח אם. כל כרטיס רשת מחירו כ 470 ש''ח, כפול שש זה יוצא 2800 ש''ח. מתג של עשרה פורטים שכל אחד מהפורטים הוא במהירות של 10G מחירו כ 3200 ש''ח. כבלי רשת הם תקניים לגמרי ולרוב כבר קיימים בכל הבתים. כך שכל הסיפור יוצא כשש אלף ש''ח ונשאר עוד מקום לעוד ארבעה מחשבים במתג. אם שש אלף ש''ח יגרמו לך לפשוט רגל, אז באמת זה לא בשבילך.
(1) הבעות תודה: eran405
shayze
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 29, 2011

#336  נשלח: ג' 26/12/2017 0:42

שכחת את הראוטר שצריך לתמוך ב10G, מחירי הכבלים לא רשומים, ושכחת לשאול כמה חיבורים יש לי בסוויץ' היום (רמז יותר מ10) שכחת שכנראה שיש לפטופים בתמונה שלא ניתן להתקין בהם כרטיס רשת פשוט בכרטיס הרחבה, ועוד כמה פינות...

The story of stuff
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012
הבעות תודה: 290
מספר הודעות: 1501

#337  נשלח: ג' 26/12/2017 1:38

shayze
·
ראוטר של 10G - כלומר יש לך חיבור אינטרנט של יותר מ-1G בית?!

כבלים הוא כתב שלא צריך להחליף.

ולגבי שאר הדברים, sys_admin נתן לך סדר גודל של המחיר ואני בטוח שזה מספיק בשביל שתבין האם העליות במקרה שלך הם משהו שאתה מחשיב כ"פשיטת רגל" או לא.
MrYair
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 25, 2011
הבעות תודה: 237
מספר הודעות: 2788

#338  נשלח: ג' 26/12/2017 3:25

shayze כתב:
שכחת את הראוטר שצריך לתמוך ב10G, מחירי הכבלים לא רשומים, ושכחת לשאול כמה חיבורים יש לי בסוויץ' היום (רמז יותר מ10) שכחת שכנראה שיש לפטופים בתמונה שלא ניתן להתקין בהם כרטיס רשת פשוט בכרטיס הרחבה, ועוד כמה פינות...

סתם שאלה
למה שתרצה רשת של 10 ג'יגה בבית
אם כונני אחסון סטנדרטיים לא מגיעים
למהירויות כתיבה וקריאה של 10 ג'יגה?

הכוננים היחידים שיכולים לכתוב ולקרוא 10 ג'יגה
זה M2 או PCI שהם לא זולים בכלל.
shayze
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 29, 2011

#339  נשלח: ג' 26/12/2017 8:31

אולי לא תגיע בינתיים ל10G אבל בהחלט תעבור את ה1G
MrYair

The story of stuff
shayze
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 29, 2011

#340  נשלח: ג' 26/12/2017 8:36

eran405 כתב:
@shayze
·
ראוטר של 10G - כלומר יש לך חיבור אינטרנט של יותר מ-1G בית?!

כבלים הוא כתב שלא צריך להחליף.

ולגבי שאר הדברים, sys_admin נתן לך סדר גודל של המחיר ואני בטוח שזה מספיק בשביל שתבין האם העליות במקרה שלך הם משהו שאתה מחשיב כ"פשיטת רגל" או לא.

מי אמר שאין ציוד שמחובר ישירות לראוטר ולא לסוויץ'?

לגבי הכבלים, אתה טוען שאתה יודע אילו כבלים יש לי בבית ושהם תומכים ב10G ולא צריך להחליפם? אתה גם יודע מה חסר לי מהסופר?

The story of stuff
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

#341  נשלח: ג' 26/12/2017 12:24

shayze כתב:
·

שכחת שאם יש לך בישראל קו לאינטרנט שהראוטר בשבילו צריך לתמוך ב 10G , אז המחיר הראוטר כזה יעלה לך פחות מהתשלום יחסי של יום שימוש בקו כזה לספק תשתית, דבר שמכונה במקורות: בטל בשישים.
שכחת גם, שאם יש לך ברשת ביתית יותר מעשר התקנים שמצריכים חיבור של 10G , המחיר של מתג כזה יהיה זניח מבחינת התקציב הכללי. רמז, פחות מהמחיר של הכונן NVME של אחד מהמחשבים שיש לך יותר מעשר כאלה ברשת הביתית שלך.
על הנושא של כבלים כבר הסברתי לפני זה.

אני יכול לספר על הרשת שלי למשל. אצלי בבית, מתג של עשר פורטים של 10G מספיק ביותר בשלב זה, כי לי מחוברים עליו רק שני מחשבים שולחניים עם כוננים NVME , כל אחד ב LAG של שני פורטים, עוד מחשב שמשמש כשרת קבצים עם מערך RAID של 15 דיסקים מכניים ( מערך שמספק מהירות שאפשר גם בשבילו לחבר LAG של שני פורטים של 10G כל אחד), מחובר גם כרטיס רשת חיצוני שעובר בין מחשבים ניידים מאחד לשני, כי לרוב השימושים הם מחוברים אלחוטית. בזה מסתכמים כל ההתקני רשת המהירים שלי. כל שאר ההתקנים, כמו מדפסות, נקודות גישה אלחטיות, מסכי טלוויזייה, מקלטי לוויין, נגני מדייה, מצלמות אבטחה וכו' מחוברים למתג של עשרים פורטים של 1G כל אחד ומתג זה מחובר כבר למתג של 10G עם LAG של פעמיים 10G . גם מיותר לציין, שאין לי צורך ברשת הביתית גם בנתב עם ממשקים של 10G.
כך שכמו שאתה רואה, אין כל צורך לחבר התקני רשת מהסוג שלא יוכלו לנצל חיבור כזה למהירות של 10G , אלה למהירות הרלוונטית בשבילם וגם שהם יפנו בו זמנית למשאבי רשת מהירים לא ייווצר עומס בגלל שהמהירות גישה של המשאב המהיר תתחלק בין כל ההתקנים האיטיים.
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

#342  נשלח: ג' 26/12/2017 12:45

shayze כתב:
ציטוט:
...

מי אמר שאין ציוד שמחובר ישירות לראוטר ולא לסוויץ'?

לגבי הכבלים, אתה טוען שאתה יודע אילו כבלים יש לי בבית ושהם תומכים ב10G ולא צריך להחליפם? אתה גם יודע מה חסר לי מהסופר?
·

לא ברור כלל מאיפה נולד לך הצורך העז הזה לחבר ציוד כלשהוא ברשת ביתית לראוטר של 10G ולא למתג המתאים ועוד למספר כניסות בו? תפקידו של הנתב לנתב ושל המתג למתג. בשביל שיהיה לך צורך לחבר ציוד כלשהוא לנתב ( לכמה ממשקים שלו ), יידרש למשל מקרה שיש לך בבית יותר מקו אחד של 10G שספק תשתית מקצה לך. למשל, אם יש לך בבית קו של 10G אחד מבזק ועוד אחד כזה מספק אחר, למשל לגיבוי.

בקשר לכבלים. כבר הוסבר לך מספר פעמים על הנושא של הכבלים והסוג שלהם, מכאן רק אתה יכול לדעת מה אורך הכבלים אתה צריך ואם בכלל אולי יש לך כבר כבלים קיימים ולא צריך להחליפם ( מדובר על כבלים תקניים שבשימוש כבר יותר מעשור שנים ) ולפי כל זה לבצע חישוב כמה כבל אתה תצטרך, ואם בכלל.

כמו שפעם היו אומרים באקדמיה: אפשר להביא ולהגיש את החומר המדויק והרלוונטי לבן אדם, אפשר ללעוס בשבילו את החומר זה ( כאן עשו את זה בשבילך כבר כמה פעמים כאן ), אבל, אם גם אוכלים את זה בשבילו, הוא עדיין יישאר רעב.
darkPH
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Aug 09, 2017
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 30

#343  נשלח: ג' 26/12/2017 17:12

יש התקדמות בפריסה?
booras
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Feb 22, 2012
הבעות תודה: 10
מספר הודעות: 86

#344  נשלח: ג' 26/12/2017 17:54
סלקום סיבים אופטיים

darkPH כתב:
יש התקדמות בפריסה?

·סלקום הגיעו אליי.. בחדרה שכונת עין הים.
חיברו את הבניין התקשרתי כבר להזמין את השירות צריכים לתאם איתי טכנאי.
ביום חמישי הם באים ללובי של הבניין עם כל מניי פעוליות על מנת למכור חבילות..

יש פה חברה שמחוברים לסיב של סלקום ויכולים קצת לספר?
shayze
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 29, 2011

#345  נשלח: ג' 26/12/2017 19:45

sys_admin כתב:
ציטוט:
...
·

שכחת שאם יש לך בישראל קו לאינטרנט שהראוטר בשבילו צריך לתמוך ב 10G , אז המחיר הראוטר כזה יעלה לך פחות מהתשלום יחסי של יום שימוש בקו כזה לספק תשתית, דבר שמכונה במקורות: בטל בשישים.
שכחת גם, שאם יש לך ברשת ביתית יותר מעשר התקנים שמצריכים חיבור של 10G , המחיר של מתג כזה יהיה זניח מבחינת התקציב הכללי. רמז, פחות מהמחיר של הכונן NVME של אחד מהמחשבים שיש לך יותר מעשר כאלה ברשת הביתית שלך.
על הנושא של כבלים כבר הסברתי לפני זה.

אני יכול לספר על הרשת שלי למשל. אצלי בבית, מתג של עשר פורטים של 10G מספיק ביותר בשלב זה, כי לי מחוברים עליו רק שני מחשבים שולחניים עם כוננים NVME , כל אחד ב LAG של שני פורטים, עוד מחשב שמשמש כשרת קבצים עם מערך RAID של 15 דיסקים מכניים ( מערך שמספק מהירות שאפשר גם בשבילו לחבר LAG של שני פורטים של 10G כל אחד), מחובר גם כרטיס רשת חיצוני שעובר בין מחשבים ניידים מאחד לשני, כי לרוב השימושים הם מחוברים אלחוטית. בזה מסתכמים כל ההתקני רשת המהירים שלי. כל שאר ההתקנים, כמו מדפסות, נקודות גישה אלחטיות, מסכי טלוויזייה, מקלטי לוויין, נגני מדייה, מצלמות אבטחה וכו' מחוברים למתג של עשרים פורטים של 1G כל אחד ומתג זה מחובר כבר למתג של 10G עם LAG של פעמיים 10G . גם מיותר לציין, שאין לי צורך ברשת הביתית גם בנתב עם ממשקים של 10G.
כך שכמו שאתה רואה, אין כל צורך לחבר התקני רשת מהסוג שלא יוכלו לנצל חיבור כזה למהירות של 10G , אלה למהירות הרלוונטית בשבילם וגם שהם יפנו בו זמנית למשאבי רשת מהירים לא ייווצר עומס בגלל שהמהירות גישה של המשאב המהיר תתחלק בין כל ההתקנים האיטיים.

זו נקודה מעניינת, משום מה היה לי זכור שאם אני מחבר חיבור נמוך, הרשת מתיישרת לפי הקצב הנמוך ביותר, אם אפשר לתמוך גם וגם במקביל, באמת אפשר לצמצם רק לציוד שיכול לתמוך במהירות ולחסוך משמעותית, שווה בדיקה חוזרת.

The story of stuff
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אינטרנט עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  22  |  23  |  24  | ... |  59  |  60  |  61  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה