האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!


עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

 Ricoh Theta S - מצלמת ה-360 הטובה ביותר?

מאת: עמית לגו
13/11/2016 - 07:00 
 
 

הצילום משנה זוית ומצלמות 360 רבות תופסות מקום רב יותר בחיינו כשהן מציגות את העולם כמו שהוא, מבלי שהצלם יוכל להסתתר מאחורי המצלמה. היום הצלם גם הוא חלק מהתמונה. החברות המובילות והמוכרות בשוק הזה שמביאות צילום 360 לא יקר וזמין הן LG עם ה LG 360 CAM שלה (אותה בדקנו כאן) וסמסונג עם מצלמת ה 360 שלה שעדיין לא ממש הגיעה לארץ. אז איך ה Theta s של ריקו, המתיימרת להיות הטובה ביותר משתלבת כאן?

פתיחת הקופסה

הקופסה של המצלמה היא די סטנדרטית. נוכל למצוא בה את המצלמה עצמה, נרתיק שבו נוכל לשים אותה ולקחת אותה איתנו, כמה חוברות וכבל Micro-USB.

איכות בנייה

המצלמה בנויה בצורה מעולה, אך לא באופן מושלם לגמרי. היא קצת יותר גדולה משאר מצלמות ה-360 בשוק, מה שגורם לה להיות נוחה להחזקה ביד. המצלמה עצמה בנויה משני חלקים אשר מסגרת מתכתית מחברת ביניהן, והם עשוים מחומר שדומה מאוד לשחור מט. החלקים אמנם גורמים למצלמה להרגיש טוב ביד, אך הם תופסים את השומנים של היד שלנו, ואת טביעות האצבע שלנו, מה שתמיד נותן למצלמה מראה של לכלוך. למרות זאת, המצלמה עצמה בנויה באופן קשיח, והיא מרגישה מאוד חזקה ולא פלסטיקית.

Ricoh Theta S - מצלמת ה360 הטובה ביותר?

(צילום: עמית לגו)

מעבר לכך, נוכל למצוא בחלקה העליון זוג מיקרופונים ובחלקה התחתון חיבור מיני-HDMI (עליו נדבר קצת יותר בהמשך), חיבור לחצובה ומחבר ה-Micro USB. בצד ימין נוכל למצוא שלושה כפתורים. הראשון הוא כפתור לכיבוי והדלקה של המצלמה, השני להדלקה וכיבוי של רשת ה-WiFi, אותה משדרת המצלמה, והכפתור השלישי ישמש אותנו כדי להחליף בין מצבי הצילום השונים. בשאר צדי המצלמה נמצא את כפתור הצילום ואת העדשות אשר יצלמו את התמונה.

איכות צילום

איכות הצילום היא מאוד גבוהה, ויחסית למצלמת 360, היא אכן מצלמת תמונות בצורה מעולה. התמונות עצמן יוצאות חדות מאוד, ללא הרבה רעש או חידוד יתר. גם כאשר נעשה זום, התמונות עצמן נראות טוב ללא הרבה טשטוש, ואף טובות יותר בהשוואה למצלמות 360 אחרות שבדקנו. המצלמה מצלמת באמצעות זוג עדשות 12 מגה-פיקסל, אשר מפיקות, כל אחת מהן, תמונת 180 מעלות, אשר לאחר מכן, מתחברות לתמונה אחת ב-360 מעלות. גם ליד צדי המצלמה לא היו יותר מדי עיוותים, והתמונה יצאה ברורה מאוד.

לחצו על התמונה כדי לפתוח אותה בתצוגת 360 מעלות

אירוע השקת טלוויזיות פנסוניק בפיוצ'ר

(צילום: עמית לגו)

נוכל לצלם תמונות ב-2 רזולוציות, אשר ריקו קוראת להן גדולה ובינונית, כאשר הגדולה היא ברזולוצייה גבוהה יותר. כך גם בצילום וידיאו, המצלמה יכולה לצלם עד Full-HD ב-30 פריימים לשנייה, כאשר נוכל לצלם סרטונים עד לאורך של 25 דקות או במשקל 4GB. הסרטונים לא נראים יותר מסבירים, ואיכות הוידיאו היא לא מהטובות שראיתי, וזה באמת חבל כי התמונות נראות טובות וחדות. חשוב לציין שהרזולוצייה המתקבלת נמוכה בהרבה מ-1920x1080.

שימוש

השימוש במצלמה ובאפליקציה היה טוב ונוח. לא היו סיבוכים בהגדרה ובהתחברות, והכל היה די ברור מאליו. כדי לצלם תמונה או וידיאו, נפתח את האפליקציה, נתחבר למצלמה דרך WiFi, ונוכל לצלם ישירות ממנה עם תצוגה מקדימה של התמונה בלייב. אם נרצה לצלם בלי להוציא את הטלפון מהכיס, נצטרך להדליק את המצלמה וללחוץ על הכפתור הגדול במרכז. הצילום עצמו לוקח רק כמה שניות, כך שלא נצטרך להשאיר את המצלמה במקום במשך זמן רב.

לחצו על התמונה כדי לפתוח אותה בתצוגת 360 מעלות

R0010127

(צילום: עמית לגו)

האפליקציה קיבלה לאחרונה עדכון גדול ומשמעותי שהופך את הממשק שלה להרבה יותר נוח ומסודר. נוכל לצפות בתמונות שהורדנו מהמצלמה לסמארטפון על גבי מסכו, גם בזמן שהמצלמה לא מחוברת. המצלמה מתחברת לסמארטפון דרך WiFi, זאת בשונה משאר מצלמות ה-360 שמתחברות דרך Bluetooth. כתוצאה מכך, קצב העברת התמונות וסרטוני הוידיאו למכשיר אמור להיות מהיר מאוד, אך הוא לא יותר מהיר משאר מצלמות ה-360. בנוסף, כאשר העברתי יותר מכמה תמונות וסרטוני וידיאו, המצלמה התחממה מאוד, לא לכדי מצב שבו לא יכלתי להחזיק אותה, אך עדיין מדובר בהתחממות ניכרת.

Ricoh Theta S - מצלמת ה360 הטובה ביותר?

(צילום: עמית לגו)

ה-Theta S מגיעה, באופן די מוזר ולא ברור, ללא האפשרות להרחיב את הזיכרון הפנימי שלה, וללא האפשרות להחליף את הסוללה שלה. לא הבנתי למה בדיוק ריקו החליטה לעשות זאת, במיוחד לאור העובדה שהמצלמה לא נגד מים ואבק. נאלץ להסתפק בזיכרון הפנימי בנפח 8GB של המצלמה, שעל פי ריקו יכול להכיל עד 1600 תמונות או שעה של וידיאו ברזולוצייה מלאה, ובסוללה המובנית שלה, שעל פי ריקו יכולה להחזיק מספיק זמן כדי לצלם 240 תמונות, עם ה-WiFi דלוק ומחובר לסמארטפון, ועם העברה של תמונה לסמארטפון מדי חצי דקה. בדרך כלל לא הייתה לי בעיה עם חיי הסוללה, או עם הזיכרון, ואם אכן רציתי לפנות מקום, הורדתי חלק מהתמונות לטלפון או למחשב באמצעות כבל USB.

לחצו על התמונה כדי לפתוח אותה בתצוגת 360 מעלות

R0010138

(צילום: עמית לגו)

את התמונות ניתן להעלות לאתר של ריקו דרך האפליקציה, ולאחר מכן לשתף אותן לפייסבוק. אישית העדפתי להיכנס לאפליקציה של פייסבוק, ולהעלות את התמונות ישירות דרך הגלריה. ניתן לעשות את אותו דבר עם סרטוני וידיאו, אולם לא הייתי ממליץ להעלות אותם לאתר של ריקו עקב הגבלות ההעלאה שלהם. לחלופין, ניתן להעלות את הוידיאו ישירות לאפליקציית פייסבוק, או אפילו להעלות כמה סרטונים ליוטיוב, לחבר ביניהם ולערוך אותם. למצלמה יש גם אפליקציית עריכה הנקראת +Theta, אותה ניתן להוריד לסמארטפון. באמצעותה, נוכל להפעיל פילטרים, להפוך תמונת 360 לתמונה שטוחה, ואז לשמור אותה על הסמארטפון, לחתוך תמונת 360, ואף לראות את התמונות שצילמנו בכמה מצבים. כמו לדוגמה מצב עולם קטן, בו אנו יכולים לראות את כל המסביב עם דגש על המרכז, כך שהתמונה עצמה שטוחה.

Ricoh Theta S - מצלמת ה360 הטובה ביותר?

(צילום: עמית לגו)

בנוסף, ניתן לחבר את המצלמה למחשב באמצעות כבל ה-Micro USB שריקו סיפקו בקופסה, או דרך חיבור המיני-HDMI, ולעשות שידורים חיים דרך תוכנות שתומכות בכך. כדי לעשות זאת נצטרך להוריד את התוכנה של ריקו המיועדת לכך, והיא בעצם זו שתעשה את כל ההמרה ל-360 מעלות. חשוב לציין שעל מחשביכם צריכה להיות מותקנת הגרסה האחרונה של Adobe Air כדי להשתמש בתוכנה של המצלמה.

סיכום

ריקו הצליחה לייצר מצלמת 360 טובה מאוד, כזו שמאוד נוח להחזיק ולצלם איתה, למרות שלעיתים העיצוב גורם לה להרגיש מלוכלכת בגלל טביעות האצבע שנשמרות על גבי גופה של המצלמה. האפליקציות עובדות מעולה ומאוד לא קשות לתפעול, ויש לה תמיכה במצבים כמו שידור חי. איכות התמונה טובה מאוד, אפילו יותר טובה ממצלמות מתחרות, אך איכות הוידיאו לא מזהירה, ולפעמים המצלמה מתחממת מאוד, בעיקר בעת העברות. השימוש ב-WiFi במקום Bluetooth הוא לדעתי די מיותר, גם לאור העובדה שאנו מאבדים את החיבור לאינטרנט, וגם בגלל שקצב העברת התמונות לא מהיר יותר משאר מצלמות ה-360 בשוק. דבר נוסף, ואולי המכריע בקניית המצלמה, הוא אי היכולת להחליף את סוללתה ולהרחיב את זכרונה הפנימי. למרות כל זאת, מדובר עדיין במצלמה מעולה, אך גם תג המחיר הגבוה שלה מקשה עליי להמליץ עליה בתור מצלמת ה-360 הטובה ביותר.

מחיר מומלץ לצרכן: 1,990 ש"ח

לדיון בנושא: Ricoh Theta S - מצלמת ה-360 הטובה ביותר?
עוד מ: עמית_לגו
תגיות


דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על אתרי הטכנולוגיה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אתרי הטכנולוגיה:
מבחן פסח: מורח או מנגב? מי הרובוט השואב הטוב ביותר?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht